İndirim!

ZOOTECH POLİMİN D3

 45,00 110,00

Temizle

Açıklama

Zootech Polimin D3 Polimin D3, içindeki dengeli mineraller ve D3 vitamini sayesinde hayvanların mineral ihtiyacı en üst düzeyde tamamlanmış olur. Hayvanların kalsiyum ihtiyacı içindeki kalsiyum klorür sayesinde giderilir.

Kalsiyumun kalsiyum klorür formunda olması %99 oranında emiliminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Polimin D3 içindeki kalsiyumun tamamı hayvanlar tarafından alınmış olur.

Fosfor ise ortofosforik asit den elde edilmiştir.. Ortofosforik asitin asitlik derecesi düşük olduğundan Polimin D3 hayvanlara rahatlıkla sulandırılmadan içirilebilir.

İçeriğindeki demir,bakır,çinko, magnezyum ve sodyum mineralleri sayesine hayvanlarda oluşan pika olgularının ortadan kalkmasına yardımcı olunur.Ayrıca selenyum ve diğer minerallerin eksikliğine bağlı şekillenen döl verimi düşüklüğü Polimin D3 sayesinde ortadan kalkmasına yardımcı olunur. Yine Selenyumun bağışıklık üzerine olan etkisi ispatlanmıştır.

Kalsiyumun emiliminin gerçekleşebilmesi için D3 vitaminine ihtiyaç vardır.Polimin D3 içindeki D3 vitamini sayesinde Kalsiyum metabolizma döngüsü tamamlanmış olur.D3 vitamini sayesinde hayvanlar kalsiyumdan tamamıyla faydalanmış olurlar.

Polimin D3, tavuklarda ve diğer kanatlı türlerinde yumurta kabuğu oluşumunda oldukça etkindir. Tavuklarda 24-25 saatte bir yumurta oluştuğundan kalsiyum ihtiyacı fazla olmaktadır.Rasyonlarda yeterli gelmeyen kalsiyum ve diğer mineraller Polimin D3 tarafından tamamlanmış olur.

Tavuklarda görülen viral ve bakteriyel hastalıklar sonucunda yumurtada ufalma, zarlı yumurta oluşumu ve kırık yumurta sayısında artış olur. Bunların azaltılması için Polimin D3 kullanılmalıdır.

Yine yaz aylarında tavukların sıcaktan dolayı az yem tüketmesi yumurtada kırık ve zarlı yumurtaların çoğalmasına neden olur.Bu olguların önüne geçilmesinde de polimin D3 kullanılmalıdır.

Gelişim geriliği gösteren buzağılarda ve danalarda canlı ağırlık artışını hızlandırmak amacıyla kullanılır.

Gebe sığırlarda Polimin D3 içindeki kalsiyum ve D3 vitamini sayesinde Hipokalsemi oluşumunun önlenmesinde ve doğum felci geçirmiş olan hayvanlarda nükslerin önüne geçilmesinde kullanılır.

Diğer ürün gruplarından farklı olarak; *Diğerlerinde D3 vitamini,Demir ve Selenyum yoktur. *Asitlik düzeyi düşük olduğundan hayvanlar severek tüketirler.

Su tüketiminde azalma yapmaz.

*Suyla karıştırıldığında İçinde aminoasit olmadığından suda uzun süre bekleme olmasına rağmen koku ve bozulma olmaz. *Doz avantajı vardır. Diğer ürün grupları ton suya 2,5-3 lt dir. Polimin D3 ton suya 1 lt kullanılması yeterlidir.

Ek bilgi

BÜYÜKLÜK

1LT, 5LT

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“ZOOTECH POLİMİN D3” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir